Jaka formę reklamy można spotkać w firmach?

Coraz częściej spotykamy się z różnego rodzaju sposobami zachęcenia klientów do skorzystania z naszych usług. Przedsiębiorcy próbują umilić czas oczekującym na obsługę. Zazwyczaj w tym celu wykorzystuje się drobny poczęstunek jakim są łakocie. Czy warto jednak w ten sposób postępować?
Otóż najczęściej spotykamy się z takim rozwiązaniem w miejscach gdzie możemy wynająć nocleg. Jest to normalne, że przy wejściu do hotelu, lub na jego recepcji znajdują się cukierki, które są takim niewielkim i niezbyt kosztownym poczęstunkiem. Możemy się poczęstować całkowicie za darmo niezależnie od tego na jak długo się zatrzymamy i czy w ogóle się w tym miejscu zdecydujemy zatrzymać. Cukierki te zazwyczaj są produkowane na specjalne zamówienie tak, aby znajdowało się na nich logo firmy. Jest to świetne rozwiązanie marketingowe.
Cukierki z logo firmy wykorzystują coraz chętniej. Jest to jakiś sposób reklamy, choć zapewne nie tak powinien być traktowany. Bardziej chodzi prawdopodobnie o to, że działają one na naszą podświadomość. Wybieramy usługę danej firmy, przedsiębiorstwa, które nas poczęstowało choćby właśnie takim drobnym poczęstunkiem jakim jest cukierek. Jesteśmy bardziej pozytywnie do takiej firmy nastawieni. Cukierki i inne poczęstunki działają więc nie tyle na nowych klientów, co przyciągają ponownie tych, którzy już z danej usługi, oferty przedsiębiorstwa korzystali. Jest to podobno udowodnione różnego rodzaju badaniami.
Jak widać warto zainwestować trochę pieniędzy właśnie w cukierki sygnowane własnym logo. Nie będzie to dla nas bardzo kosztowne, a może mieć pozytywne skutki w przyszłości.